Preskoči na glavno vsebino
Novice
Novice

Erasmus+ aktivnosti, Evropska pot Vrtca Ledina

02. november 2022

V izobraževalnem centru sta pridobivali nova znanja in izkušnje pri  delu z gluhimi in naglušnimi otroki ter se pobliže spoznali  z dvojezičnim programom, ki zajema litovski znakovni jezik, kot prvi jezik in govorjeno litovščino, in sicer v pisni obliki jezika. Spoznavali sta različne oblike in metode dela, ki jih strokovni delavci uporabljajo pri delu z gluhimi in naglušnimi otroki ter opazovali delovni proces pri vodenih dejavnostih in prosti igri. Strokovni delavci so ju seznanili z njihovim prilagojenim kurikulumom, slovarji in priročniki za otroke. Pri opazovanju dejavnosti sta bili posebej pozorni na različne pristope in prilagoditve, ki jih izvajajo strokovni delavci vrtca. Ogledali sta si prostore centra, ki jih uporabljajo za različne aktivnosti (igralnice, učilnice, telovadnica, bazen, prostore surdopedagogov za individualne obravnave otrok). Predstavljena so jima bila različna gradiva, ki so namenjena gluhim in naglušnim otrokom ter se tako poučili o pravilni izbiri igrač in didaktičnih pripomočkov za spodbujanje razvoja in učenja otrok. 

Priloge:
Logotip Erasmus+ (PNG, 14,1 KB)