Preskoči na glavno vsebino
Novice
Novice

Erasmus + aktivnosti, Evropska pot Vrtca Ledina

06. december 2022

Ustanova je namenjena izobraževanju otrok s posebnimi potrebami. Njihovo načrtovanje dela je izredno individualno usmerjeno. Izvedeli sta, da se ustanova ravna po treh različnih kurikulumih, ki so prilagojeni vsakemu otroku glede na njegove sposobnosti. Strokovne delavke in prostovoljci vrtca in šole so jima predstavili prostore centra, ki jih uporabljajo za različne aktivnosti. Poleg bazena, telovadnice, sobe za fizioterapijo se jima je v spomin najbolj utrnila soba, opremljena z raznimi pripomočki za izvajanje senzoričnih ter glasbenih dejavnosti. Tekom izobraževanja sta spoznali različne oblike in metode dela, ki jih strokovni delavci uporabljajo pri svojem delu z otroki s posebnimi potrebami. Šoli in vrtcu sta predstavili tudi naš Vrtec Ledina ter strokovnim delavkam razdelili jezikovne kartice. Pridobljeno znanje bosta preko aktivov strokovnih delavcev Vrtca Ledina tudi predstavili.